چک و سفتهموضوعات حقوقی

چک صیادی چیست؟ سامانه صیاد چیست؟

به زبان ساده از این پس تمامی دسته چک ها برخلاف آنچه در گذشته بود بصورت یکچارچه ، یک شکل و جزئیات خاصی تحت سامانه صیاد «سامانه یکپارچه سازی دسته چک ها» در اختیار افراد قرارخواهد گرفت که قوانین آن نیز مطابق قانون جدید صدور چک و شامل نکات و مسائل خاص مربوط به خود میباشد.

همانطور که شاید شما هم شنیده باشید قانون چک در سال ۹۷ تغییر کرد اما برخی از این تغییرات تا فراهم شدن زیرساخت مناسب به مرور زمان به اجرا در خواهد آمد.

اما چک های صیاد چه ویژگی دارند؟

  • شماره یکتا

یکی از مهم ترین ویژگی های چک صیادی شماره یکتا هر برگ چک است که با استفاده از این شماره میتوان اعتبار فرد صادر کننده چک را به صورت وضعیت های مختلف اعم از تعداد چک برگشتی و سقف اعتبار برسی کرد. این موضوع سبب میشود شما بتوانید نسبت به دریافت چک از افراد و میزان اعتبار آنها اطمینان بیشتری حاصل کرده و از پیامد های بعدی جلوگیری کنید.

که این موضوع باعث میشود نظارت بر چک ها افزایش داشته و از حجم چک های برگشتی در مرحله اول جلوگیری کند هر چند ابداعات جدید قانون صدور چک نیز در مراحل بعد به ما برای وصول مطالبات کمک خواهد کرد اما این موضوع به عنوان عامل پیشگیرانه و در مراحل ابتدایی بسیار موثر است.

نگاهی اجمالی به امنیت چک های صیادی؛

مشخصات امنیتی چک صیاد
مشخصات امنیتی طرح چک صیاد

شرایط دریافت دسته چک صیادی چیست؟

فرد متقاضی برای دریافت دسته‌چک جدید باید با مراجعه به شعبه، ثبت نام اولیه درخواست خود را انجام می‌دهد و در صورت تأیید از سوی رئیس شعبه، درخواست او به‌منظور استعلام، به سامانه صیاد بانک مرکزی ارجاع میشود. اگر فرد متقاضی واجد شرایط دریافت دسته‌چک شناخته شود درخواست او قبول و دسته‌چک جدید صادر خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن